Jak vybrat kojenecké oblečení?

Každá starostlivá maminka si přeje pro své miminko jen to nejlepší. Také první rok života je pro kojence z hlediska vývinu zcela zásadní. Proto správný výběr kojeneckého oblečení je nesmírně důležitý, jak pro pohodlí a spokojenost maminky, tak pro patřičný, a především pohodový vývoj miminka samotného. Pokud dlouhé hodiny přemýšlíte nad vhodným výběrem a nevíte si rady, zde je pár doporučení a tipů, jak na to. V tomto článků se dozvíte mnoho důležitých informací, abyste s výběrem už příště nemuseli váhat.

Dle čeho vybírat?

Správný výběr látky

První, co bychom měli řešit je materiál. Látka, ze které je oblečení vyrobeno, je nesmírně důležitá pro zdraví a pohodlí miminka. Snažíme se tedy najít vhodný materiál, který nebude pokožku dráždit a zároveň ji nechá volně dýchat. Nejlepší volbou bude čistá bavlna či len. Jsou to totiž látky velice prodyšné a zejména šetrné k pokožce dítěte. Jsou také savé, takže v případě nějaké plné plínky nám pomůžou zadržet vlahu.

 

Optimální cena

Druhým faktorem je cena. V kojeneckém stádiu života se miminko velice rychle vyvíjí. Nestihne maminka koupit nové dupačky, jak už další týden shání jiné, jelikož tamty už nesedí. Proto je velice rozumné zohlednit svoje finance a aktuální cenu výrobku, abychom na oblečení neutrácely zbytečně moc peněz. S tím nám také pomůže porovnání cen různých obchodů, protože se může stát, že v nějakém kojeneckém butiku budeme zbytečné přeplácet za samotnou značku.

 

Pohodlný střih

Neposledním a také neméně důležitým aspektem je střih, který je hlavní pro přebalování. Nechceme dlouho trápit sebe i miminko při hledání rozepínání či případně miminko úplně celé svlékat. Proto by ideální bodyčko či dupačky měli ve spodní části určitě obsahovat například patentky či knoflíky, které se dají jednoduše a rychle rozepnout. Důležité ovšem je, aby se miminko by v oblečení cítilo dobře a také snadno pohybovalo.

Ostatní faktory

Další aspekty, jako například barva a obrázek, jsou jen méně důležité detaily, které záleží čistě na vkusu maminky či tatínka. Pokud je miminku pohodlně, tak s vtipným obrázkem či zářivou barvou určitě rozporovat nebude.

 

Kde hledat vhodné oblečení?

Inspirovat se můžete v kategoriích našeho katalogu. Přehledně jsme pro vás zařadili velké spektrum oblečení a nejen to.  Najdete zde například další výbavu pro miminko. Nemusíte nikam chodit, z pohodlí domova si od nás můžete najít cestu ke kojeneckém oblečení či se inspirovat.

Jaké máme možnosti?

Kategorií máme desítky, tudíž věříme, že zde najdete oblečení v různých velikostí, barev a druhů, vyrobené především z kvalitních materiálů.

Primární kategorií jsou kojenecké body, kde máme výběr dlouhého či krátkého rukávu. Milovníci humoru si zde vyhledají kategorii vtipné popisky, které jsou vhodné například jako nápadité dárky. V sekci boty si můžeme vybrat jak domácí bačkůrky pro miminko, tak první kojenecké capáčky. Dále zde vidíme různé dupačky a polodupačky, kalhoty, košilky a trička v různých barvách a velikostech.

 

Na letní a jarní počasí si můžeme vybrat v kategorii jarní/letní oblečení lehké čepičky na horké a slunečné dny. Taktéž je zde kategorie pro chladnější období pod názvem zimní oblečení. Pro holčičky je zde pestrá sekce s názvem šatičky, kde najdeme mimo jiné i sukýnky. Pro drobnější nákupy jsou zde nabízeny kojenecké ponožky, bryndáčky, punčocháčky, šátky a šály. V neposlední řadě je zde také kategorie nazvaná výhodná balení, kde nákupem většího množství ušetříte nemalé peníze.

 

Jaký typ oblečení je nejpraktičtější?

To záleží, pro jaké příležitosti oblečení nakupujeme a na jaké roční období.

Pokud například hledáme něco na doma pro miminko, tak bychom doporučovali volbu mezi jednoduchými kousky, jakými jsou například body či overaly. Výbornou volbou by v tomto případě bylo například bílé body New Baby Classic. Tento kousek s krátkým či dlouhým rukávem, v klasické bílé barvě, padne každému miminku.

Výhodou tohoto bodyčka je také snadné a rychlé rozepínání ve spodní části. Sekce overaly se liší oproti kategorii kojenecké body větším spektrem barev. V této kategorii je vhodnou volbou například kojenecký overal New Baby Classic, který má dlouhé rukávy a nohavice. Je zde nabízený například v mátové, růžové, šedou či tmavě modré barvě. Na druhou stranu má o trochu těžší manipulování se zapínáním při přebalování.

  

 

Pro příležitosti, jakými jsou například venkovní procházky či různé návštěvy přátel nám pomůže s výběrem kategorie soupravičky. Najdeme zde čtyřdílné či dokonce pětidílné soupravy v bílé modré, žluté či zelené barvě, ve kterém bude miminku teplo a také bude vypadat opravdu stylově.

Máte rádi značky? Kouknětene na body pro kojence a batolata Tommy Hilfiger.